Blog

Wszystko o piwie rzemieślniczym

Piwo na wynos? To ma sens

Zmieniły się nasze zwyczaje. W restauracjach dania zamawiamy z dostawą lub na wynos. A co z piwem z nalewaków? Jest na to sposób.

Wybór z multitapu

Wiele osób tęskni za radosnymi czasami, gdy na piwo można było wyskoczyć do lokalnego pubu. Najlepiej – z piwem rzemieślniczym na kranach. Multitapy cieszyły się popularnością ze względu na szeroki wybór piwa. Zwłaszcza tego dostępnego na kranach, świeżego prosto z beczki. Często dostarczanego wprost z browaru zaraz po uwarzeniu.

Pandemia wymusiła zamknięcie pubów. Na szczęście jest wyjście z tej sytuacji.

Piwo w butelce na wynos

Coraz częściej w multitapach można spotkać instalację do rozlewu w butelki PET. Umożliwiają one rozlanie piwa z beczki do butelki, z zachowaniem CO2. Co to oznacza? Że piwo nie jest pozbawione gazu, ani się nie utlenia, więc zatrzymuje dłużej świeżość. Ta instalacja różni się od zwykłego „kranu” w pubie, którym rozlewa się piwa do szklanek, które należy spożyć od razu.

To oczywiście nic nowego, takie instalacje można było spotkać w sklepach z piwem rzemieślniczym, gdzie zazwyczaj rozlewa się piwo do butelek najczęściej z 2 czy 4 beczek. Multitapy mają tą przewagę, że ilość dostępnych piw jest zdecydowanie większa.

Piwo na wynos w Drugie Dno Ochota

Od niedawna takie krany istnieją także w naszym pubie przy ul. Tarczyńskiej. Teraz możesz paść lub zamówić nie tylko doskonałą pizzę. Ale także świetne piwa rzemieślnicze prosto z nalewaka! 🙂

Tak, butelkę można używać wielokrotnie!

Sprawdź, co u nas słychaćScroll to top