Blog

Wszystko o piwie rzemieślniczym

3 rzeczy, które można zrobić w domu

Oczywiście związane z piwem!Siedzenie w domu bywa męczące, zwłaszcza dla osób aktywnych. Na szczęście piwo może dostarczyć dużo rozrywki – i wcale nie chodzi o jego picie! Oto trzy rzeczy, które można zrobić z piwem w domu.

1. Poznaj style

Wiedza piwna jest przeogromna. Samych stylów można doliczyć się powyżej 100. Dużo wolnego czasu to najlepszy moment, by poszerzyć swoją wiedzę. Gdzie szukać informacji o piwie? Na przykład na stronie Kraft Magia, gdzie wiedza piwna jest podana w bardzo przystępny sposób.

2. Profesjonalna degustacja

Do wiedzy można podejść nieco inaczej. Na przykład poprzez przeprowadzenie profesjonalnej degustacji. Warto zaopatrzyć się w notes, długopis, odpowiednie degustacyjne szkło. Do tego koło smaków i zapachów, na przykład takie jak przygotował Thirst.pl  Następnie znaleźć cichy wieczór i na spokojnie odkrywać niezwykłą paletę aromatów i smaków, które skrywa piwo.

3. Uwarzyć własne piwo

Niemożliwe? A jednak! Samodzielne uwarzenie piwa w domu jest nie tylko możliwe, ale stosunkowo nawet całkiem proste. Wystarczy znaleźć w internecie stronę z artykułami dla piwowarów i dokonać na niej zakupów. Wiedzę o warzeniu można zdobyć na forach, jak piwo.org, czy na kanałach, jak Alchemia – podcast o piwie. To wcale nie tak trudne, jak możne się wydawać. A satysfakcja z własnego piwa – murowana!

Jak widać – w domu wcale nie trzeba się nudzić. Jest tyle do nauczenia się! I w dodatku, jakże przyjemnej wiedzy!Scroll to top