Blog

Wszystko o piwie rzemieślniczym

Dlaczego warto docenić piwo rzemieślnicze

Produkty rzemieślnicze są coraz popularniejsze. Oto 3 powody, dla których warto docenić piwo rzemieślnicze.

1. Piwa rzemieślnicze są ciekawe

Trudno wskazać bardziej różnorodny produkt, niż piwo. Mówi się, że we Francji jest 100 rodzajów sera. Tymczasem w świecie piwnym taka obfitość to nic nadzwyczajnego. Wybór, przed jakim stoi klient jest oszałamiający. Setki stylów, setki browarów które warzą mnóstwo często kompletnie szalonych piw, z rozmaitymi dodatkami. W piwnym krafcie naprawdę jest w czym wybierać.

2. Kupujesz produkt wysokiej jakości

Piwa rzemieślnicze to nie tylko produkt robiony przez piwowara, a nie przez maszynę. To także napój, który sporządza się z prawdziwych, wysokiej jakości składników: słodu czy chmielu. Nie stosuje się tu szybkich przemysłowych metod, nie zamienia słodu na mączkę kukurydzianą. Piwo jest zrobione jak należy – piwowar ręczy za to słowem.

3. Wspierasz lokalnych polskich przedsiębiorców

Browary rzemieślnicze to małe inicjatywy pasjonatów. Warto ich wesprzeć! Kupując piwo rzemieślnicze możesz być pewien, że wspierasz polskiego przedsiębiorcę, a nie wielki zagraniczny koncern. Coraz więcej osób przywiązuje do tego wagę i bardzo słusznie. Dodatkowo, często może to być browarnik lokalny, z Twojego regionu! Czyż nie wspaniale wspierać własny, lokalny browar?Scroll to top